Waga

Waga

Dla kogo?

Warsztat o emocjach, który nie jest typowym szkoleniem. Jego celem jest lepsze zrozumienie siebie i innych, budowanie dobrych relacji z otoczeniem oraz zarządzanie emocjami. Nie koncentruje się na odpowiedzi „JAK?”, ale na zrozumieniu „DLACZEGO?”
Warsztaty są przeznaczone dla menedżerów wyższego i średniego szczebla, którzy z racji swoich funkcji potrzebują bardzo dobrze poznać i zrozumieć mechanizmy relacji i emocji. Jednak polecamy je wszystkim, ponieważ poznane mechanizmy pomagają w budowaniu wszystkich relacji, zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

Metoda:

Program „WAGA” pozwala poznać mechanizmy, które pomagają budować trwałe relacje międzyludzkie. To cykl 5 spotkań opartych o autorefleksję i dyskusję z innymi. Stawiamy pytania, i stwarzamy warunki, aby znaleźć na nie odpowiedź. Uczymy zrozumienia mechanizmów, które pomagają w budowaniu trwałych relacji międzyludzkich. Zarówno na płaszczyźnie zawodowej jak i prywatnej.

O programie:

Cykl składa się z pięciu spotkań tematycznych:

• Poznanie się i wstęp do komunikacji – cykl i charakter szkolenia wymaga odpowiedniego przygotowania i poznania się. Niezwykle istotne jest rozpoznanie wzajemnych oczekiwań w grupie i wypracowanie zasad współpracy.
• Granice oraz uczucia – dlaczego granice są ważne? jak nauczyć się akceptować własne uczucia i uczucia innych ludzi? Jak kontrolować swoje emocje i unikać działania pod ich wpływem?
• Zachęcanie do współpracy, karanie – jak dobrze zachęcać do współpracy? czy nagroda lub kara rzeczywiście działa tak, jakbyśmy chcieli? Jak mówić, by nas słuchano?
• Rozwiązywanie konfliktów, zachęcanie do samodzielności – Od lidera oczekuje się, że będzie umiał rozwiązywać konflikty. Co jednak zrobić w sytuacji pojawiających się sprzecznych interesów? Jak znaleźć rozwiązanie, w którym nikt nie będzie czuł się oszukany czy zawiedziony? Jak postępować w zgodzie ze sobą i innymi?
o Wpisywanie ludzi w role, nieniszcząca pochwała – często stosujemy schematy i stereotypy. Jak tego unikać? W jaki sposób pomóc ludziom uwolnić się od ich własnych negatywnych ról? Jak przygotować podwładnych do pełnienia coraz trudniejszych funkcji? Jak pomóc ludziom w rozwoju?

Jeśli pragną Państwo dowiedzieć się więcej o naszych warsztatach zapraszamy do kontaktu z nami: kontakt@solution.pl