Empowerment

Empowerment

Dla kogo?

Jest to program nie mający odpowiedników na rynku. Wielu menedżerów chciałoby aby pracownicy wykazywali większą inicjatywę i zaangażowanie w pracę. Nie wiedzą jednak jak to osiągnąć. Program szkolenia obejmuje kilka spotkań mających na celu aktywizację pracowników.

Metoda:

“Empowerment” opiera się na zmianie relacji międzyludzkich w organizacji. Oznacza to szkolenia „miękkie” mające podłoże w wykształceniu w ludziach umiejętności budowania dobrych relacji pomimo trudnych sytuacji. Oznacza to, że np. podwładni uczą się konfrontować się z przełożonymi lub z własnej inicjatywy w konstruktywny sposób pokonują ich opór.
Szkolenia „Empowerment” oznaczają także naukę otwartego komunikowania oraz podstawy radzenia sobie z grami psychologicznymi. Jednym słowem „Empowerment” wyposaża pracowników w podstawy wiedzy dotyczącej relacji międzyludzkich oraz wyposaża ich w niezbędne narzędzia.
Spotkania „Empowerment” realizuje się metodą warsztatową. Oznacza to prace w grupach, wykorzystywanie informacji zwrotnej z grup, dzielenie się swoimi uwagami w grupie. Do pracy narzędziowej wykorzystywane są metody behawioralne, pracy z kompetencjami z wykorzystaniem scenek przygotowanych pod konkretne środowisko Klienta.

O programie:

Praca podczas szkoleń „Empowerment” jest pracą warsztatową, podczas której uczestnicy:
• nabywają wewnętrzną motywację do zmian,
• sięgają po narzędzia, najczęściej dotyczące radzenia sobie w relacjach międzyludzkich,
• ćwiczą nowe zachowania w pracy,
• wykorzystują wsparcie grupy do zmiany.

Jeśli pragną Państwo dowiedzieć się więcej o naszych warsztatach zapraszamy do kontaktu z nami: kontakt@solution.pl